Jabłka, jeśli są zrywane w okresie letnim czy jesiennym nie przetrwają same do nowego sezonu. Nie wszystkie jabłka się od razu sprzedaje i zjada, dlatego sadownicy, którzy chcą zarobić w późniejszym czasie na jabłkach muszą przechowywać je w specjalnych komorach.

Panuje tam niska temperatura, ale to niestety nie wystarcza i jeszcze jest potrzebny środek chemiczny. Ten środek pilnuje tego żeby jabłka w nowym sezonie były ładne i żeby ludzie chcieli je kupować. Zagrożeniem są choroby, jakie przytrafiają się podczas okresu przechowywania jabłek. Jeśli choroba się rozwinie w jednym z jabłek to po kilku tygodniach połowa będzie do wyrzucenia.

Na to nie może sobie sadownik pozwolić, bo to byłaby duża strata. Klienci też nie byliby zadowoleni gdyby się okazało, że nagle zabrakło jabłek. W takiej sytuacji FruitSmart to jest rozwiązanie dla takich osób. Jest to specjalnie stworzona substancja, która daje niesamowite efekty. Przy przechowywaniu jabłek trzeba środek przed zamknięciem komory zaaplikować i wszystko bardzo szczelnie zamknąć.

Co dalej?
Ta substancja blokuje rozwój etylenu. Jeśli etylen zaczyna być produkowany w powietrzu to powstaje go coraz więcej i więcej. To wpływa negatywnie na całe zbiory, które są przechowane i nie można dopuścić do takiego zdarzenia. Trzeba etylen zniszczyć i wtedy żadne grzyby i żadne procesy gnicia nie będą w komorze występowały. Warto zabezpieczyć swoje zbiory w odpowiedni sposób, a tym bardziej warto to zrobić, jeśli jest to metoda skuteczna i zarazem tania. Osoby, które prowadzą własne sady albo mają takie komory informacje o tym, w jaki sposób aplikować ten środek mogą znaleźć na stronie jak przechowywać jabłka. Środek ten powstał na bazie znanego 1mcp, a zatem te osoby, które z sadami są związane od lat wiedzą, że ta substancja daje niesamowite efekty. Wybierając sprawdzone środki chemiczne jabłka będą bezpieczne, a zyski będą bardzo duże. Klienci, którzy w okresie zimowym kupią świeże i zdrowe jabłka będą wdzięczni osobom przechowującym jabłka w komorach.