Idealna odżywka na poprawienie kondycji naszych rzęs powinna zawierać składniki stymulujące mieszki włosowe, które pobudzą ich wzrost, jak i substancje odżywcze, zapewniające im zdrowie i ładny wygląd. Czy istnieją zatem skuteczne domowe sposoby na zagęszczenie rzęs? Owszem, możliwości jest wiele i każda z nich z pewnością przysłuży się naszym rzęsom bez ryzyka, jakie niesie często ze sobą stosowanie specyfików ze sklepowych półek.

Naturalne odżywki, które możemy stosować to na przykład oliwa z oliwek i olej rycynowy. Najlepiej nałożyć je za pomocą szczoteczki do rzęs i zostawić na całą noc. Podobnie korzystne działanie ma olej kokosowy, jednak w tym wypadku musimy stężałą masę rozpuścić najpierw w kąpieli wodnej i dopiero później posmarować nim włoski. Pamiętajmy jednak o wcześniejszym przestudzeniu stopionego oleju, żeby nie oparzyć delikatnej skóry wokół oczu. Do każdego olejku można dodać witaminę E w kapsułkach, która wzbogaci nasze mikstury. Dobrym sposobem jest też zastosowanie zwykłej wazeliny kosmetycznej. Dzięki nakładaniu jej trzy – cztery razy w tygodniu na całą noc, możemy uzyskać mocniejsze, grubsze i lepiej nawilżone rzęsy. W przypadku wszystkich wymienionych naturalnych odżywek, trzeba pamiętać, aby produkt nie dostał się do oczu, gdyż może je podrażnić.

Najważniejsza jest jednak, jak to zwykle bywa, podstawowa, codzienna pielęgnacja. Głównym zaleceniem jest bardzo dokładny demakijaż oczu przed położeniem się spać. Zaniedbanie tej rutynowej czynności poskutkuje szybkim pogorszeniem się kondycji naszych rzęs, które zaczną po prostu wypadać. W przypadku rzęs wyjątkowo osłabionych, dobrze jest od czasu do czasu zrobić sobie przerwę w ich malowaniu. Warto też zainwestować wówczas w tusz lepszej jakości, na przykład któryś spośród dostępnych w aptekach.

Nie bez znaczenia, jeśli chodzi o hodowanie pięknych wachlarzy wokół oczu, jest dieta. Wśród produktów, mających dobroczynny wpływ na nasze rzęsy, specjaliści wymieniają ryby, produkty bogate w proteiny, jaja, zielone warzywa, oraz owoce, w szczególności jabłka.