Każdy, kto chciałby w nieskomplikowany sposób odmienić wygląd wnętrza, w którym przebywa najczęściej, powinien zainteresować się fototapetami. To niezwykle prosta, a z drugiej strony skuteczna metoda, która pozwoli nam szybko osiągnąć wyrazisty efekt radykalnej zmiany aranżacji pomieszczenia.

Fotografie wydrukowane na tapecie są eksponowane w nietypowym rozmiarze, czyli w znacznym powiększeniu, przez co udaje się osiągnąć niezwykle spektakularny efekt na ścianie. Dobrze jest o tym pamiętać i wziąć pod uwagę ogólną aranżację pomieszczenia, w którym chcemy zastosować fototapetę. Barwne dekoracje przedstawiające duże motywy będą się najlepiej prezentować we wnętrzach utrzymanych w oszczędnym stylu i sprawdzą się raczej w większych pomieszczeniach. Z kolei jasna i pastelowa kolorystyka, na przykład niezwykle popularne zdjęcia roślin, albo pejzaże przyrodnicze, nadadzą wyjątkowy wygląd niewielkim wnętrzom. Oczywiście nie należy bać się eksperymentów i czasami właśnie przełamanie ogólnie przyjętej konwencji może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Bogactwo wzorów wydrukowanych na tapetach może przyprawić o zawrót głowy. Obok realistycznych fotografii przedstawiających miejsca, ludzi, zwierzęta i rośliny, mamy do wyboru również wiele motywów abstrakcyjnych lub surrealistycznych. Dekoracjami o bardziej uniwersalnym charakterze są fototapety z nadrukami typograficznymi. Ich najczęstszym motywem są litery lub napisy, albo prosta grafika – wszystko utrzymane na ogół w dwóch lub trzech kolorach. Dominuje tu czerń, biel i wszelkie odmiany szarości, ewentualnie z domieszką jakiejś pastelowej barwy. Ten rodzaj tapet można dopasować do wnętrz utrzymanych w różnorodnych aranżacjach, poczynając od tradycyjnej klasyki a kończąc na surowym minimalizmie lub stylizacjach industrialnych.
Fototapety dostępne za pośrednictwem strony internetowej https://ajzo.pl/fotodekoracje/fototapety-na-sciane są wydrukowane na materiale lateksowym, odpornym na lekkie zarysowania lub zadrapania. Można zamówić tapety w wymiarach oferowanych przez sklep lub indywidualnie dopasować je do rozmiarów pomieszczenia.