Aby móc ubiegać się o kredyt powinno się być wypłacalnym, dlatego banki przed udzieleniem pożyczki muszą wiedzieć, jaka jest historia kredytowa USA.

Jak wiemy zbagatelizowała sprawę i banki udzielały pożyczek osobom, które były już zadłużone, albo ich dochody były zbyt niskie i uniemożliwiały regularne spłaty, powodem takiego postępowania jest kryzys, który dotknął nie tylko banki oraz inwestorów w USA, ale również z całego świata. W Polsce jednak osoby, które nie mają stałego zatrudnienia, lub mają problemy ze spłatą aktualnych zadłużeń, mogą nie otrzymać pożyczki, mogą nie otrzymać pożyczki również ci, którzy mają zbyt krótką historię kredytową. Dzięki temu w Polsce kryzys przebiegnie znacznie delikatniej, jeśli w ogóle nas dotknie. Banki sprawdzają również zdolność kredytową swoich klientów oraz pozostałe zobowiązania kredytowe.

Uzyskanie wstępnej zgody na kredyt hipoteczny przed spojrzeniem na domy jest emocjonalnie i finansowo odpowiedzialne. Z jednej strony wiesz, ile możesz wydać przed kupnem nieruchomości.

Z drugiej strony unikasz zakochania się w domu, na który Cię nie stać. Proces wstępnej akceptacji jest dość prosty, po prostu skontaktuj się z kredytodawcą hipotecznym lub wybranym bankiem, przynieś swoją dokumentację finansową z miejsca pracy i poczekaj na odpowiedź na wniosek o udzielenie kredytu. Wstępne zatwierdzenia obejmują wszystko, od kwoty, na którą możesz sobie pozwolić, po stopę procentową, którą spłacisz pożyczkę. Musisz przekonać kredytodawców, że masz dyscyplinę finansową wymaganą do spłaty kredytu hipotecznego. Jednym ze sposobów, w jaki to sprawdzają, jest przeszukanie raportów kredytowych w celu sprawdzenia, czy masz dobrą historię spłat. W raporcie kredytowym uwzględnia się poprzednie karty kredytowe, pożyczki, kredyty w rachunku bieżącym, hipoteki, a nawet telefony komórkowe i niektóre płatności za media, dla wszystkich rachunków otwartych w ciągu ostatnich kilku lat. Aby wziąć http://1ekspert.pl/oferta/kredyt-hipoteczny/ jest miastem, w którym znajdziemy wiele placówek udzielających tego typu pożyczek. Jeżeli twoja historia kredytowa jest bez zarzutu, z pewnością otrzymasz pozytywną odpowiedź na wniosek o przyznanie kredytu.