Pary Młode często spotykają się z pewnym problemem na drodze do niezapomnianego wesela. Otóż chodzi o dekorację sali weselnej. Znajdują wymarzony lokal, dopasowany do ilości zaplanowanych gości, znajdujący się w perfekcyjnej lokalizacji. Jednak wątpliwość wzbudzają jego… dekoracje ślubne. Co zrobić, gdy kiście kolorowych balonów nie są szczytem naszych marzeń o idealnym weselu?

Zrób to sam!

Nie warto rezygnować z lokalu tylko z powodu dekoracji. Jeśli zajrzymy do Internetu dowiemy się, że w zasięgu ręki jest kilkadziesiąt firm oferujących eleganckie i nowoczesne dekoracje ślubne. Wybór kolorów i materiałów jest w zasadzie nieograniczony. Jeśli w sukni Panny Młodej pojawia się jakiś kolorowy element, możemy zamówić dodatki do sali w tym właśnie kolorze. Nieważne, czy zdecydujemy się na świeczniki, żywe kwiaty, czy ozdobne latarenki. Nawiązanie do stroju Panny Młodej nada miejscu wysmakowany charakter.

Co z tymi balonami?

Obecnie za szczy kiczu uznaje się wyżej wspomniane kiście kolorowych balonów. Jednak nie oznacza to, że balony jako dekoracje ślubne są całkowicie skreślone. Wystarczy dobrać kolory tak, aby pasowały do siebie i kolorystyki strojów Pary Młodej. Warto zainwestować w dobrej jakości balony, które nie zaczną pękać jeszcze zanim zacznie się impreza. Na rynku dostępnych jest obecnie wiele ładnych balonów – perłowych, błyszczących, absolutnie nie kojarzących się z tandetną gumą. Piękną ozdobą są też balony dmuchane helem, przywiązane do krzeseł i unoszące się nad głowami weselników.

Oświetlenie

Wielką rolę odgrywa romantyczne oświetlenie. Sznury z lampek LED, bądź kurtyny świetlne potrafią odczarować nawet najbardziej ponurą salę. Nastrojowe cotton balls umieszczone w różnych puntach sali dodadzą jej ciepłego charakteru. Oczywiście największy urok posiadają świece i tea lights płonące żywym ogniem. Należy jednak pamiętać o przemyślanym ich rozstawieniu. Nie chcemy przecież, aby świeczka poparzyła któregoś z gości. W newralgicznych miejscach można umieścić je w przeszklonych latarenkach, które są równie urokliwe i romantyczne.