Duża część powstających domów zostaje aranżowana w nowoczesnym stylu. Znaczącą częścią wyposażenia wnętrza, która ma charakter zarówno funkcjonalny, jak i dekoracyjny są schody. Architekci, uwzględniając nowoczesny design i charakter schodów, projektują je w taki sposób, aby nie przytłaczały pomieszczenia, ale nadawały mu lekkości. Nie oznacza to natomiast, że są one mniej funkcjonalne lub niewytrzymałe. Odpowiednio przygotowane konstrukcje powodują, że schody prezentują się dużo delikatniejsze, niż są w rzeczywistości.

Nowoczesne schody o dywanowej konstrukcji

Jednym z najczęściej wykorzystywanych przez architektów wnętrz konstrukcji to schody dywanowe. Idealnie wpisują się w nowoczesne, minimalistyczne wnętrza dodając im charakteru i stając się elementem dekoracyjnym całego pomieszczenia. To, co wyróżnia schody o konstrukcji dywanowej to fakt, że są one pozbawione belek, które nazwane są w fachowej nomenklaturze belkami policzkowymi. Dla postronnego odbiorcy schody przypominają dywan stworzony z połączonych stopni i podstopni.

Konstrukcja taka jednak tylko z pozoru wygląda na delikatną, tak naprawdę opiera się ona na ścianie z betonu lub mocnym, funkcjonalnym stropie. Ich niewątpliwą zaletą jest prostota, którą pozwala na wykorzystanie większej ilości balustrad. Na rynku dostępne są np. balustrady wykonane ze szkła, czy stali nierdzewnej. Dużą popularnością cieszy się również połączenie schodów dywanowych z balustradami z blach stalowych wycinanymi laserowo.  Ich dobór zależy od ogólnej stylistyki domu, kolorystyki i zastosowanych materiałów wykończeniowych. Schody odpowiednio zamontowane i wykonywane w sposób profesjonalny są bezpieczne w użytkowaniu i spełniają wszystkie wymagane normy. Ciekawe propozycje i aranżacje nowoczesnych schodów można znaleźć na stronie  schody nowoczesne. Bogata oferta, profesjonalizm oraz przystępne ceny sprawią, że rozwiązania te zaspokoją potrzeby i oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.