Dzisiaj karty kredytowe rozdawane są bardzo chętnie przez banki. Problem polega na tym, że my nie zawsze wiemy jak z nich korzystać. Mamy kartę, czyli mamy kredyt, który cały czas się odnawia. Wpłacamy pieniądze na raty, które są obliczane i za miesiąc można znowu z tego skorzystać.

Tak to działa, czyli jest to pewnego rodzaju pułapka. Jak to możliwe? Jeśli zaciągamy kredyt na powiedzmy pięć tysięcy złotych to mamy określony czas dwa czy trzy lata. W tym czasie całość spłacamy i kredytu nie ma. W przypadku karty można wykorzystać cały limit i będziemy wtedy to spłacać nieco dłużej.

Powiedzmy, że limit jest osiem tysięcy złotych i mamy zero. Rata może wtedy wynieść pięćset złotych, czyli po miesiącu mamy pięćset złotych i można skorzystać z tej kwoty. Im dłużej zostaje te osiem tysięcy tym więcej pieniędzy zarabia bank. Oprocentowanie kart to obecnie około dziesięciu procent w skali roku. Niektóre osoby spłacają karty po dziesięć lat, dlatego bank się tylko cieszy, że ma takiego klienta i że chce on korzystać z karty kredytowej.

Zalety korzystania z karty kredytowej

Karta kredytowa to tysiące złotych kredytu, z którego można korzystać wtedy, kiedy tylko chcemy. Nie trzeba prosić banku o pieniądze tylko mamy kartę z limitem na gotówkę i na transakcje płacenia kartą. To wszystko jest tam zapisane, dlatego bez problemu sobie z tym poradzimy. Wystarczy tylko czytać umowę i wiemy, na co można sobie pozwolić, a na co nie. Warto wybrać sobie taką kartę, jaka jest dla nas najtańsza. Warto również wiedzieć jak z niej korzystać żeby nie płacić wiecznie za kartę. To wszystko jest skomplikowane, ale im mamy dłużej kartę tym więcej na ten temat wiemy. Można również wejść na specjalną stronę gdzie dowiemy się jak korzystać z takiej karty. Znajduje się ona tutaj https://pfinanse.eu i na pewno warto będzie zaznajomić się z artykułami, jakie się tutaj znajdują. Im więcej wiemy o kartach kredytowych tym lepiej dla nas i naszych finansów, dlatego warto te informacje zbierać od teraz, zaraz.