Możesz zobaczyć ciała związane z mięśniami na siłowni i na ulicy i pomyśleć, że nigdy nie dostaniesz takiego ciała. Prawda jest taka, że ​​możesz, jeśli zaangażujesz się i wykonasz pracę. Musisz tylko wiedzieć, jak zacząć. Oto kilka świetnych sposobów na rozpoczęcie budowy mięśni.

Jeśli ćwiczyłeś przez jakiś czas i chcesz zobaczyć wyniki nieco szybciej, pracuj nad dużymi grupami mięśni, takimi jak te w nogach, plecach i klatce piersiowej. Niektóre wspaniałe ćwiczenia dla tych grup to martwy ciąg, przysiady, wyciskanie ławek, zanurzenia i prasy wojskowe.

Cele krótkoterminowe są dobrym motywatorem, szczególnie jeśli dajesz sobie nagrodę za ich osiągnięcie. Ponieważ zdobycie mięśni zajmie trochę czasu, musisz być zmotywowany. Możesz nawet wymyślić nagrody, które pomogą ci w budowaniu mięśni. Na przykład możesz uzyskać masaż; poprawiają przepływ krwi i pomogą ci odzyskać siły w dni wolne.

Jeśli wykonujesz ekstremalne treningi cardio lub chcesz ćwiczyć maraton, nie próbuj budować większych mięśni. Podczas wykonywania ćwiczeń cardio jest kluczem do dobrego zdrowia, może negować pracę wykonaną na masę mięśniową. Jeśli koncentrujesz się na budowaniu mięśni, poświęć większość swojego wysiłku na rutynowe treningi siłowe.

Użyj ćwiczeń wizualizacyjnych, aby zobaczyć, co musisz zrobić, aby osiągnąć swoje cele. Mając niejasne, nieokreślone cele bez prawdziwego poczucia, jak je osiągnąć, jest to pewna droga do niepowodzenia. Wyobraź sobie, że trzymasz się rutyny treningu i wizualizujesz, jak będziesz wyglądać w przyszłości. To będzie Cię motywować.

Aby zbudować mięśnie, ważne jest, aby zachować szczegółowe zapisy swoich postępów i tego, jak się tam dostałeś. Poświęcając czas na zanotowanie kilku notatek dotyczących ćwiczeń i powtórzeń wykonanych podczas każdej sesji treningowej, będziesz w stanie konsekwentnie budować na tym, co już zrobiłeś, i nadal rosnąć mocniej i budować więcej mięśni.

Kiedy stajesz się bardziej doświadczony w ćwiczeniach, bardzo ważne jest, abyś wyregulował ciężar, który podnosisz. Gdy staniesz się silniejszy, albo będziesz musiał zwiększyć swoją wagę lub powtórzyć, aby uzyskać tę pompę, której potrzebujesz do osiągnięcia dodatkowego wzrostu mięśni. Staraj się stopniowo zwiększać wagę, którą podnosisz, aby się nie poddawać.

Przed rozpoczęciem budowy mięśni musisz usiąść i wymyślić realistyczny plan dla siebie. Jest to ważne, ponieważ pomaga ci postępować zgodnie z ustalonymi wskazówkami i pomaga ci szybciej osiągnąć twoje cele. Jeśli tego nie zrobisz, prawdopodobnie się poddasz.

Przysiady są chyba najważniejszym ćwiczeniem dla budowania masy mięśniowej. Poza budowaniem mięśni nóg, przysiady są doskonałym treningiem całego ciała. Wypracowują ramiona, klatkę piersiową, mięśnie brzucha, a nawet plecy. Przy przysiadzie niezbędna jest odpowiednia technika. Dla właściwego przysiadu, biodra powinny być niższe niż kolana, a ciało powinno pozostać zrównoważone – zobacz tabletki na przybranie masy mięśniowej tutaj.

Rozważ ćwiczenia plyometryczne. Jest to dobry sposób, aby pracować nad włóknami szybkokurczliwymi i szybciej rozwijać masę. Plyometrics włączają przyspieszenie do twojego treningu. Na przykład, jeśli wykonywałeś plyometryczne pompki, napędzałeś swoje ciało w górę, wyjmując ręce z podłogi, wykonując ruch.

Za każdym razem, gdy podnosisz ciężką, wolną wagę, bardzo ważne jest, abyś miał spotter. To jest ktoś, kto zna rutyny, którą robisz, a także rozumie, kiedy potrzebujesz pomocy. Wiele razy ta osoba może również stać się typem kumpla z siłowni.

Celem każdego treningu, w którym koncentruje się budowanie mięśni, jest tworzenie silniejszych mięśni. Bycie silniejszym oznacza, że ​​będziesz podnosił coraz większe ciężary. W rzeczywistości, jeśli dopiero zaczynasz, powinieneś być zdolny do podniesienia o około pięć procent więcej co dwie sesje treningowe. Jeśli okaże się, że nie osiągasz sukcesu, spróbuj dowiedzieć się, co robisz źle. Jeśli okaże się, że czujesz się nieco słabiej niż w poprzedniej sesji, być może Twoje mięśnie nie w pełni wróciły do ​​zdrowia.

Budowanie mięśni może odbywać się z czasem i wysiłkiem, ale potrzebujesz również odpowiedniego rodzaju informacji i treningu. Niech wskazówki w tym artykule będą twoim przewodnikiem; zastosuj je do swojego pułku budowania mięśni i obserwuj wyniki. Pozostań cierpliwy, a wkrótce będziesz jednym z tych ciał, których zazdrościłeś.