Z jednej strony powiemy, iż na rynku funkcjonuje pewne przekonanie, że sprawy windykacyjne nie odnoszą zamierzonego skutku, że nie warto zakładać owych spraw, ponieważ i tak nie mamy większych szans na powodzenie. Tak naprawdę jednak jest to bardzo mylne spojrzenie, chociaż należy również przyznać, że w bardzo wielu przypadkach działania firm windykacyjnych faktyczni okazują się nieskuteczne. Jednakże wynika to głównie z tego, że firmy te działają w sposób niewłaściwy, że bardzo wiele swoim klientom obiecują, a tymczasem w rzeczywistości nie posiadają odpowiednich narzędzi, którymi mogliby się posłużyć lub też po prostu nie chce im się wysilić, aby podjąć te właściwe działania.
Stąd funkcjonuje owo przekonanie, że lepiej jest oddać sprawę długów oddać bezpośrednio do sądu i jest to bardzo mylne. Windykacja, przepisy prawa regulujące tym zagadnieniem jak najbardziej sprzyjają odzyskiwaniu należności, sprzyjają skutecznemu egzekwowaniu długów. Ważnym aspektem jest jednak to, aby skierować swoją sprawę do właściwej firmy, do właściwej kancelarii prawnej. Na pewno ważnym elementem będzie w tym miejscu podejście pracowników owej kancelarii. Nie można bowiem obiecać klientowi, iż na pewno odzyska swoje należności w tym, a tym terminie. Windykacja to skomplikowany proces, który może doprowadzić do dobrowolnego oddania długów przez dłużnika, ale musimy również liczyć się z tym, iż mimo wszystko dojdzie do procesu sądowego i tym samym odzyskanie naszych należności nastąpi na drodze postępowania komorniczego, chociaż i w tym przypadku nie możemy określić w sposób dokładny terminu odzyskania owych należności.

Aby dobrze trafić z wyborem kancelarii prawnej, z której usług mielibyśmy korzystać, warto jest zajrzeć na stronę internetową Siciarz & Siciarz – windykacja Poznań, na stronę poświęconą poznańskiej kancelarii prawnej o bardzo mocno ugruntowanej pozycji i posiadającej bardzo spore doświadczenie w windykacji, posiadającej bardzo duże doświadczenie w sprawach bardzo trudnych, niemalże beznadziejnych.