Prowadzenie firmy w UK wiąże się z tym, że trzeba będzie zgłosić się do urzędu skarbowego. Nie musimy tego robić od razu, ale maksymalnie po trzech miesiącach. Wtedy będziemy działać zgodnie z prawem i nic nam nie będzie zagrażało. Na pewno nie chcemy w obcym kraju sprowadzać sobie od razu problemów na głowę.

Tym bardziej, jeśli znajomość języka obcego nie jest u nas najlepsza i później odkręcanie tego, co nabroiliśmy zajmie nam wiele czasu i będzie nas kosztowało mnóstwo zdrowia. To nie jest też tak, że zakładamy małą firmę i od razu mamy płacić podatek Vat.

Tutaj sytuacja jest inna i trzeba mieć odpowiedni przedział dochodów. Obowiązkowa rejestracja płatnika VAT jest wtedy, kiedy nasze dochody przekraczają 81 tysięcy funtów. Dotyczy to ostatnich dwunastu miesięcy kalendarzowych, kiedy prowadziliśmy własną firmę. Jeśli przekroczyliśmy re dochody to nie ma znaczenia, jaki rodzaj firmy prowadzimy, bo wszystkie temu podatkowi podlegają.

Co jeszcze warto wiedzieć?
Wymagane będzie złożenie stosownych dokumentów, jeśli zdajemy sobie sprawę, że i tak nasza firma przekroczy ten limit w ciągu najbliższego roku. Wtedy od razu załatwiamy wszystkie formalności i nie mamy z tym żadnych problemów. Na rynku można spotkać wiele firm, które dobrowolnie na VAT przechodzą. Nie robią tego, dlatego że mają taki kaprys, ale dlatego że tego wymagają ich klienci. Mają więcej klientów i mogą dzięki temu więcej zarobić. Dla zysku można się oświecić. Musimy tylko pamiętać, że płatnik Vat musi mieć plan księgowy dla tego podatku. W takiej sytuacji najlepiej jest skorzystać z pomocy biura księgowego. Będzie to księgowy w UK, który mówi po polsku. Właściwie to będzie to cała firma, która działa na terenie Londynu, ale są to Polacy. Ich ofertę można znaleźć na stronie Cblfinance.co.uk/. Działają bardzo szybko i dostosowują się z ofertą do tych wymagań, z jakimi zgłaszają się do nich klienci. Nie ma znaczenia czy to są klienci indywidualni czy firmy. Pomagają każdemu i w każdej sytuacji, w jakiej się znalazł.